Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün

Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün

 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün
 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün
 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün
 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün
 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün
 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün
 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün
 • Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün

  1. Gün: İSTANBUL - KUWAIT

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Jazzera Hava Yolları kontuarı önünde saat 11:00’da bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Jazeera Hava Yolları J9 302 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:55’te Kuwait’e uçuş. Yerel saat ile 17:25’de varış. Varışın ardından Jazeera Hava Yolları’nın J9 551 sayılı tarifeli seferi ile saat 19:45’te hareket ediyoruz.

  2. Gün: KUWAIT – KOLOMBO– HANBARANA

  Yerel saat ile 04:00’te Kolombo Havalimanı’na varış. Varışın ardından Kolombo şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Lotus Kulesi, Belediye Binası, Konsolosluklar Caddesi, Bağımsızlık Anıtı, Gangaramaya Tapınağı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Sonrasında kahvaltı için serbest zaman. Buluşma saatimizde Hanbarana’da bulunan otelimize transfer. Varışın ardından dinlenme için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Sri Lanka kültürünü, mutfağını ve yaşamını daha yakından deneyimlemek adına Sri Lanka Life Style & Village Tour (40 USD) Turununa katılabilirler. Turumuzda civar köylere yapacak olduğumuz gezi esnasında yerel halkın yaşam tarzını inceleyebilecek ve ayrıca yerel tatları deneyimleme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  3. Gün: HANBARANA

  Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Kandalama Gölü & Sirigiya Temple Rock & Dambulla Temple Turuna (115 USD) katılabilirler. Gün doğumunda Sigiriya turumuz için hareket. Sri Lanka'nın "Aslan Kayası" kalesi Sigiriya'nın antik harikasını keşfetmek için büyüleyici bir yolculuğa çıkarken hayran kalmaya hazır olun! Sigiriya'ya yaklaştığımızda, bu efsanevi kaya oluşumunun yükselen varlığı tarafından karşılanacağız. Birlikte muhteşem Sigiriya Kayası'na tırmanacak, dik merdivenlerden ve antik patikalardan geçerek zirveye ulaşacağız. Yol boyunca, her biri geçmiş bir dönemin sanatsal parlaklığına bir bakış atan, kaya yüzeyini süsleyen karmaşık fresklere hayran kalacağız. Zirveye ulaştığımızda, yemyeşil Sri Lanka kırsalının nefes kesici panoramik manzaralarıyla ödüllendirileceğiz. Birlikte, bir zamanlar kralların hüküm sürdüğü ve sığındığı bu antik kalenin tepesinde duracağız. Antik kale ve çevresindeki bahçeler, Sri Lanka'nın mimari ve mühendislik hünerlerinin bir kanıtı olarak önümüzde açılacak. Sigiriya'nın en önemli parçası olan esrarengiz Aslanlı Kapı bir sonraki durağımız olacak. Birlikte, kalenin muhteşem geçmişinin bir sembolü olan girişi koruyan devasa aslan pençelerine tanık olacağız. Kraliyet sarayının kalıntılarını keşfederken ve aşağıdaki karmaşık su bahçelerine hayran kalırken, zamanda geriye giderek zenginlik ve ihtişam çağına geri döneceğiz. Ardından Dambulla Tapınağı turumuz için hareket. Dambulla'nın mistik çevresine adım attığımızda, bu UNESCO Dünya Mirası alanının dingin atmosferi tarafından karşılanacağız. Birlikte, her biri antik sanat ve maneviyatın mabedi olan beş olağanüstü mağara tapınağında bir hac yolculuğuna çıkacağız. Dambulla sadece tapınaklardan ibaret değil; muazzam tarihi öneme sahip bir yer. Eski kralların sığındığı ve bugün bize ilham vermeye devam eden muhteşem mağara freskleri ve heykeller bıraktığı bu mağaraların zengin tarihini ve kültürel önemini birlikte keşfedeceğiz.Dambulla'daki yolculuğumuz bizi Budizm'in kalbine götürüyor. Birlikte, Lord Buddha'nın hayatını ve öğretilerini tasvir eden karmaşık mağara resimlerine tanık olacağız ve bize milyonlarca insanın hayatını şekillendiren derin felsefeye dair içgörüler sağlayacağız. Sonrasında ise Kandalama Gölü’ne gideceğiz. Burada vahşi yaşamdan izlerin peşine düşeceğiz. Kano ile yapacağımız gezintide doğal yaşamında olan Tropikal kuş, Fil ve hatta şanslıysak Timsah bile görme fırsatını bulacağız. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  4. Gün: HANBARANA – KANDY

  Sabah kahvaltısın ardından otelden ayrılıyor ve Kandy şehrine doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden yolcularımız güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Pinnawela Fil Bakımevi & Spice Garden turumuza (55 USD) katılabilirler. 1975'te kurulan Pinnawela Fil Bakımevi yedi yetimle işe başlamıştır. Bugün bu yetimlerden bazıları torunlarının aynı yerde doğduğunu görme şansına sahip olmuştur. Bakımevinin ilk kuruluş amacı daha çok turizme yönelikti, ancak kısa sürede bir koruma ve eğitim merkezi haline gelmiştir. Bakımevi ziyaretimizde, fillerin yanında yürüyebilecek ve hortumlarıyla kendilerini yıkamalarını seyredebileceğiz. Sonrasında Spice Garden turu için hareket ediyoruz. Bu yemyeşil cennete adım attığımızda bizi bir koku senfonisi karşılayacak. Birlikte tarçın, kakule, karanfil ve diğer egzotik baharatların bolca yetiştiği canlı yeşillikler arasında dolaşacağız. Bu değerli malzemelerin yetiştirilmesi, hasat edilmesi ve işlenmesi hakkında bilgi edinirken yolculuğumuz duyusal bir zevk olacak. Bu baharatları adaya getiren eski ticaret yollarını ve ülkenin mutfak geleneklerini şekillendirmedeki rollerini keşfedeceğiz. Ancak Baharat Bahçesi sadece baharatlardan ibaret değil; aynı zamanda bitkisel ilaçların da bir hazinesi. Geleneksel Ayurveda tıbbında kullanılan şifalı bitkileri ve otları keşfedecek, iyileştirici özellikleri hakkında fikir edineceğiz. Birlikte, bu asırlık ilaçların bugün Sri Lanka'da hala nasıl yaygın olarak uygulandığını öğreneceğiz. Ardından Kandy şehir turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kandy'ye adım attığımızda, gelenek ve tarihin modern yaşamla kusursuz bir şekilde harmanlandığı bir dünyaya taşınacağız. Turumuzda Diş Kalıntısı Tapınağı ve Peradeniya Botanik Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Kandy Gölü, şehrin kalbinde bir vahadır. Birlikte, sakin güzelliği ve şehir manzaralarını seyrederek gölün çevresinde yavaş bir yürüyüşün tadını çıkaracağız. Turumuzun ardından otele varış ve serbest zaman. Akşamına arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Ardından Sri Lanka Geleneksel Show turumuza (35 USD) katılabilirler. Asya Harikası Sri Lanka'nın zengin ve canlı kültürünü, görsel showlarla güçlendirilmiş geleneksel müzik ve davul ritmine adım atıyoruz. Turumuzun ardından Kandy’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  5. Gün: KANDY – NUWARA ELİYA

  Otelde alınan kahvaltının ardından Nuwara Eliya'ya gideceğiz. Seyahat etmenin en iyi yolu trendir. Yolculuk Peradeniya tren istasyonundan başlayıp Nanu Oya'da sona erecek. Tren istasyonundan çıktıktan sonra bizleri bekleyen aracımızla yolumuza devam ediyoruz. Nuwara Eliya, dağ iklimi ve manzarasıyla tanınır. Şehrin kalbinde bir rezervuar olan Gregory Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Göl ve çevresini seyredeceğiz. Otelemize geçiyoruz ve konaklama otelimizde olacak.

  6. Gün: NUWARA ELİYA – GALLE

  Sabah kahvaltısın ardından otelden ayrılıyor ve Galle şehrine doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden yolcularımız güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Çay Fabrikası turumuza (25 USD) katılabilirler. Seylan Çayı söz konusu olduğunda bu bölge her zaman bilinen bir isimdir. Bir fincan çayın etrafında kıvrılmış otantik bir deneyim için çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Sınıflandırılmadan önce çayın nasıl işlendiğini izliyor ve araziden yeni çıkmış taze bir fincan Seylan Çayı’nın tadına bakıyoruz. Sonrasında yolumuza devam ediyoruz. Turumuz sonrasında Galle turumuz için hareket. Galle Kalesi'nin antik duvarlarına adım attığımızda, zaman içinde bir yolculuğa çıkacağız. Birlikte, şehrin Hollanda ve Portekiz mirasını yansıtan sömürge dönemi mimarisiyle kaplı Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşacağız. Bu tarihi yerleşim bölgesine modern bir dokunuş katan şirin butikleri, sanat galerilerini ve büyüleyici kafeleri keşfedeceğiz. Birlikte, Hint Okyanusu'nun panoramik manzaralarını göreceğimiz ikonik Galle Surları boyunca yavaş bir yürüyüşün tadını çıkaracağız. Serin deniz meltemi ve kayalara çarpan dalgaların ritmik sesi, rahatlamak için mükemmel, dingin bir atmosfer yaratıyor. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

  7. Gün: KOLOMBO – KUWAIT

  Sabah kahvaltısının ardından Kolombo şehrine hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin güzergah üzerinde düzenleyecek olduğu Deniz Kamlumbağaları ve Madu Kanalı Safari ekstra turumuza (50 USD) katılabilirler. Sri Lanka sahil şeridinin güneşe doyan kıyılarına adım attığımızda birlikte, nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını ve onların değerli yuvalarını korumak için yapılan kritik çalışmalar hakkında bilgi edineceğiz. Her boydan deniz kaplumbağalarını görecek, yeterince ufak olanları avucunuzun içine alabileceksiniz. Yuvalama alanlarını ziyaret edeceğiz ve burada yuvalayan kaplumbağalara yakından tanıklık etme ayrıcalığına sahip olacağız. Ardından Madu kanalına hareket edeceğiz. Tekne ile gerçekleştireceğimiz bu turumuzda Sri Lanka’nın muhteşem doğal güzelliklerini yakından görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kolombo’ya devam ediyoruz. Kolombo’ya varışımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyecek olduğu saate havalimanına transfer.

  8. Gün: İSTANBUL

  Havalimanına varışımızın ardından bagaj ve check-in işlemleri için serbest zaman. Jazeera Hava Yolları’nın J9 552 sefer sayılı tarifeli seferi ile Kuwait’e hareket. Yerel saat ile 08:05’te varış. Ardından yine Jazzera Hava Yolları’nın J9 301 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 09:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 12:55’te varış ve turumuzun sonu.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Jazeera Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Kolombo (CMB) – İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • 4* otellerde 5 gece oda-kahvaltı konaklama
  • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  • Şehirlerarası transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Tren bileti

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Vize Ücreti
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  • Opsiyonel akşam etkinlikleri
  • Ekstra turlar
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Fiyata dahil olan hizmetlerde belirtilmeyen her türlü hizmet

  Tur Fiyatları

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi

  AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ:       TOPLAM 320 USD YERİNE 270 USD

  • Sri Lanka Life Style & Village Tour                                                           40 USD
  • Kandalama Gölü & Sirigiya Temple Rock & Dambulla Temple Turuna    115 USD
  • Pinnawela Fil Bakımevi & Spice Garden                                                  55 USD
  • Sri Lanka Geleneksel Show                                                                      35 USD
  • Çay Fabrikası                                                                                            25 USD
  • Deniz Kamlumbağaları ve Madu Kanalı Safari                                         50 USD

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
  İstanbul Havalimanı
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
  • Bodisa Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bodisa Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
  • Bodisa Travel, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Bodisa Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
  • Bu Programlarımızda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerinin standartlarının, Türkiye Otel Konaklama standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.
  • Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
  • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Panoramik şehir turları 2-3 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden olan, Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  • Tekne Turları minimum 25 kişi katılımıyla yapılmaktadır.
  • Yemekli turlarda menü başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı olup içecekler hariçtir. 
  • Mücbir Sebeplerden Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
  • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • Bodisa Travel, Otel kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
  • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. 

  2.İptal Şartları

  • Yurt Dışı Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalan süreye kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonraödediği rezervasyon bedelinden kesinti yapılarak kalan tutarı iade edilir. 30 - 20 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %50 'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
  • Müşteriden tahsilat hangi yöntemle yapılmış ise aynı yöntemle iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
  • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TRY (Türk Lirası) cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden iade hesaplaması yapılır...

  3.Vize Bilgileri

  • Acentemiz tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza ek bir hizmet bedeli almadan takip etmektedir.
  • Bu Turumuzda T.C vatandaşları Umumi Pasaport Sahipleri için vize gereksinimi bulunmaktadır.
  • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
  • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Kurban Bayramı Özel • Sri Lanka Turu • Jazeera Hava Yolları • 5 Gece 8 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Benzer Turlar

  Baştan Başa Endonezya Turu - THY ile 9 Gece

  Baştan Başa Endonezya Turu - THY ile 9 Gece

  11 Gün

  17.09.2024

  87.150,00 TL

  0850 220 20 38
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2